Mgr. IVANA KREKÁŇOVÁ - ÚRADNÁ PREKLADATEĽKA, PREKLADATEĽSKÉ SLUŽBY

PREKLADY

Ponúkam prekladateľské služby z/do anglického jazyka. Prekladateľstvo som vyštudovala a prekladu, najmä odbornému, sa venujem už vyše desať rokov. Neustále si snažím zvyšovať svoju kvalifikáciu a zlepšovať profesionálny prístup k prekladateľstvu a vlastnej práci s vysokým dôrazom na kvalitu prekladu.

Som členom Slovenskej asociácie prekladateľov a tlmočníkov ako aj Jednoty tlumočníků a překladatelů. Pre viac podrobností o ponuke prekladateľských služieb prosím klinite sem.

 

ÚRADNÉ PREKLADY

Ako úradná prekladateľka zapísaná v Zozname znalcov, tlmočníkov a prekladateľov, ktorý vedie Ministerstvo spravodlivosti SR pod číslom 971098, vám ponúkam prekladateľské služby aj v oblasti úradných prekladov, nazývaných aj súdne preklady alebo ľudovo "preklady s pečiatkou". Úradný preklad je preklad dokumentu pre právne účely. 

Najčastejšie sa dávajú úradne prekladať zmluvy, technické preukazy, diplomy, výpisy z registra trestov, sobášne listy, apod. Nájdete ma aj na Stavovskom portáli úradných prekladateľov a tlmočníkov. Pre viac podrobností o ponuke úradných prekladov prosím kliknite sem.

 
 

„Sometimes when I translate, I am hoping to release better words from my unconscious, my memory hold, I go on replacing the start of a sentence and stop, expecting something fresh to emerge, to pop out. Sometimes it does: it’s a relief, and I start my smirk. More often it doesn’t, and I despair.“

Peter Newmark: Paragraphs on Translation, 1993
NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Ďalšie etymologické jednohuby

Ďalšie etymologické jednohuby

O tom, že slovo huncút nie je až také nevinné, ako by sa mohlo zdať, smoking naozaj súvisí s fajčením a kravatu máme vďaka Chorvátom.

Zobraziť odkaz →
Príbeh služobníčky je plný slovných hračiek. Ako ich vyriešili v slovenskom a českom preklade?

Príbeh služobníčky je plný slovných hračiek. Ako ich vyriešili v slovenskom a českom preklade?

Vernosť či voľnosť v preklade je jednou z tých vecí, na ktoré má každý názor, ale málokto okrem samotných prekladateľov chápe, aké komplexné a ťažké to je, čo všetko do toho vstupuje a aké množstvo vecí to ovplyvňuje. Tak vám to ukážem na momentálne najslávnejšej dystópii.

Zobraziť článok →
Výber nových klientov

Výber nových klientov

V časti Profil pribudol výber nových klientov.

Zobraziť článok →
ROLOVAŤ HORE / SCROLL TO TOP